Celsius fűtési rendszerek ismertetése
Celsius rendszerelemek ismertetése
Kazánvédő egység a kondenzáció elkerülésére
A szilárdtüzelésű kazánok üzemeltetése során gyakran tapasztalt jelenség a kondenzáció, mely minden esetben kazánkárosodást, élettartam- és hatásfokcsökkenést, továbbá fűtési többletköltséget eredményez.
Ezen egységek használatával elkerülhető a nem kívánt kondenzáció!
Előnyei:
- Komplett, az egységek összeszerelve vagy komplett csomagban kaphatók
- Helytakarékos, a kompakt tervezésnek köszönhetően minimális a helyigénye
- Hőszigetelt, az összeszerelt egységek hőszigetelő burkolattal vannak ellátva
Teljesítmények: 32kW-ig, 65kW-ig,, 111kW-ig
(A megadott teljesítmények Δt 20°C esetén értendők)
Celsius biztonsági hőcserélő:
A fatüzelés sajátossága, hogy a hőenergia-előállítás pillanatnyi intenzitása kevésbé szabályozható, mint pl. pellettüzelés esetén, mivel a tűztérben lévő tüzelő mennyisége ill. annak energiatartalma magasabb mint az épület pillanatnyi hőigénye, ezért minden esetben gondoskodnunk kell a kazánok túlfűtés védelméről. Ennek egyik legegyszerűbb megoldása a külső biztonsági hőcserélő rendszerbe építése.
A Celsius Biztonsági hőcserélő 56kW kazánteljesítményig alkalmazható, ennél magasabb teljesítmény esetén egyedi tervezést és kivitelezést igényel a kazánok túlfűtésvédelme.
Működése: Ha a kazán fűtési előremenő csonkjára csatlakozó tartályban lévő fűtővíz hőmérséklete eléri vagy meghaladja a 98°C-ot, úgy egy termosztatikus szelep kinyit, és a tartályban elhelyezett hőcserélőn átáramló hálózati hideg víz lehűti a fűtővizet.
Celsius puffertartályok
Fatüzelés esetén a hőenergia előállítás intenzitása kevésbé szabályozható, mint pl. pellettüzelés esetén, mivel a tűztérben lévő tüzelő mennyisége ill. annak energiatartalma magasabb mint az épület pillanatnyi hőigénye.
A folyamatos energiaellátás biztosítása érdekében két megoldás közül választhatunk:
- Hagyományos megoldást „huzatszabályzót” használva a túlzott hőtermelés kismértékben csökkenthető az égési levegő mennyiségének csökkentésével, ebben az esetben a tüzelés hatásfoka drasztikusan csökken, valamint a tökéletlen égés következtében a károsanyag-kibocsátás emelkedik.
- Puffer használata esetén a túltermelt hőenergiát eltároljuk, majd szükség esetén felhasználhatjuk. Ennél a megoldásnál érhető el a legjobb hatásfok, illetve az alacsony károsanyag-kibocsátás.
A szilárd tüzelésű kazánok hatékonyságát és a tüzelés komfortját nagymértékben emeli a megfelelő méretű puffertartály rendszerbe építése.
Mivel a puffertartályban magas hőmérsékletű fűtővizet tárolunk, így könnyen belátható, hogy a jó szigetelés megválasztásával még gazdaságosabbá tehető a fűtés.
A Celsius puffertartályok előnyei:
- Jó hőszigetelő képesség: C Energia osztály (EU szabványnak megfelel, tanúsítvánnyal rendelkezik)
- Gazdaságosabb tüzelés alacsonyabb károsanyag-kibocsátás mellett.
- Esztétikus kivitel (egységes műanyag burkolat)
- Biztosítható az épület folyamatos hőellátása ciklikus fűtés esetén is, például fatüzelés esetén az éjszakai folyamatos hőellátás biztosítható.
- HMV friss víz modul csatlakoztatásával, nincs szükség HMV tartályra
Elérhető tartályméretek: 750L, 1000L, 1500L, 2000L, 3000L
Puffer rétegfűtés:
A puffer felfűtését a tartály felső részénél kezdjük, így a kazánba visszatérő fűtővíz rövidebb idő alatt eléri a kívánt hőmérsékletet, ezáltal a kazánvédő (kondenzációt elkerülő) keverőszelep gyorsabban éri el a teljesen nyitott állapotot, és a kazánban keletkező összes hőenergiát a puffer fűtésére használjuk, nem pedig a visszatérő víz hőmérsékletének emelésére.
Ha a puffertartály felső rétegében tárolt fűtővíz hőmérséklete eléri a beállított értéket (pl. 60-65°C), melyet a tartály közepén elhelyezett termosztát jelez, akkor egy elektromos 3 járatú váltószelep átváltja a kazán visszatérőt a tartály középső csonkjáról az alsóra.
Eőnye:
- Gyorsabb tartályfelfűtés
- Hatékonyabb épületfelfűtés, mivel a fütésrendszerbe rövidebb idő alatt kerül megfelelő hőmérsékletű fűtővíz
- Emeli a fűtésrendszer hatásfokát
Friss víz modul:
A fűtési pufferben tárolt hőenergiát felhasználva hőcserélőn keresztül biztosítja a friss használati meleg vizet.
Előnyei:
- Helytakarékos, mivel nem igényel HMV tárolót
- Energiatakarékos, mivel mindig csak annyi meleg vizet állít elő, amennyire szükség van
- Higiénikus, mivel nem tároljuk a Használati Meleg Vizet („HMV”), így a baktériumok nem tudnak szaporodni
Teljesítmények: 20l/min, 30l/min, 40l/min
Párhuzamos kapcsolással akár 200l/min 65 C-os friss HMV készíthető
Szabályozás alapján kétféle rendelhető:
- Termosztatikus, manuális vízhőmérséklet beállítási lehetőséggel
- Elektronikus: ennél a változatnál egy elektromos keverőszelepet használunk a kívánt hőmérsékletű friss HMV előállítására, mely hőmérsékletet az elektronikus vezérlőegységen állíthatjuk be.
Ez a változat kérhető meleg víz cirkulációs szivattyúval, mely használatával csökkenthetjük a vízfelhasználást, és komfortosabbá tehetjük a HMV használatot.
A funkció előnye, hogy a vezérlőegységen beállított időintervallumokban egy cirkulációs vezetéken keresztül a csapokhoz keringeti a meleg vizet, így a csap megnyitásakor azonnali melegvíz-ellátást kapunk.
![]() |
![]() |
HMV friss víz modulok kaszkád kötése:
Alkatrészei:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Celsius Solar Modul:
Puffertartály alkalmazása esetén lehetőségünk van könnyen és gyorsan a már meglévő fűtésrendszerünk napkollektorral történő bővítésére.
Max 25kW kollektor teljesítményig és 50m2 napkollektor felületig
Előnyei:
- Gazdaságos, napsütés esetén a természetes és ingyenes hőenergiát felhasználhatjuk HMV előállításra, hűvösebb napokon éjszakai fűtésre vagy akár medence fűtésre
- Helytakarékos, kompakt megoldás. A Celsius Solar Modul használatával csak a szükségleteknek megfelelő méretű napkollektorokról kell gondoskodni, az egyéb rendszer elemek a modul részét képezik
- Nem igényel hőcserélővel ellátott puffert, mivel a modul tartalmazza a szükséges hőcserélőt
- Átmeneti időszakban gondoskodik az épület fűtéséről (tavasz, ősz, évente kb. 2 hónap) így később kell a fűtést indítani, illetve korábban le lehet állítani
- Friss víz modullal kombinálva fűtési időszakon kívül is biztosítja a folyamatos HMV ellátást.
Fűtési kört ellátó szivattyúegység
Előnyei:
- Helytakarékos, kompakt kialakítás
- Hőszigetelt, esztétikus kivitel
- Gyors és könnyű szerelhetőség
- Szerelőbarát kivitel, így gazdaságosabb a rendszer kiépítése
- Tervezhető szerelési költségek
- Fűtési körönként szabályozható fűtővíz hőmérséklet
- Kedvező ár/érték arány
- A legjobb minőségű alkatrészeknek köszönhetően hosszú élettartam
- Egyaránt alkalmazható radiátoros és padlófűtésre
Komplett fűtésrendszer-vezérlések
Az EUROSTER 813 egy univerzális mikroprocesszoros hőmérséklet-szabályzó grafikus kijelzővel, érzékelőkkel. Az EUROSTER 813 vezérlő a szivattyút hőmérséklet-különbség alapján működteti.
Az EUROSTER 813 vezérlő puffertartályhoz, váltószelephez, vegyes tüzelésű kazánhoz, utókapcsolt gázkazánhoz, napkollektoros szolár rendszerhez (vákuumcsöves vagy sík-kollektoros rendszerhez) alkalmazható vezérlés.
A vezérlés fő funkciója, hogy a beállított hőmérséklet-különbség alapján kapcsolja be, illetve kapcsolja ki a szivattyút, így biztosítva azt, hogy a tárolót csak a megtermelt többlethővel melegítjük, ezáltal energiamegtakarítás érhető el.
A puffer rétegfűtés egy energiatakarékos puffertartály kötés, melyet réteges felfűtésre optimalizálunk.
A puffertartály felfűtését a tartály felső részénél kezdjük, így a kazánba visszatérő fűtővíz rövidebb idő alatt éri el a kívánt hőmérsékletet, ezáltal a kazánvédő vagy kondenzáció védő keverőszelep gyorsabban éri el a teljesen nyitott állapotot, és a kazánban keletkezető összes hőenergiát a puffertartály felfűtésére használjuk, nem pedig a visszatérő víz hőmérsékletének emelésére.
Amikor a puffertartály felső rétegében a tárolt fűtővíz hőmérséklete eléri a beállított értéket (pl. 70°C), melyet a tartály közepén elhelyezett hőmérséklet-érzékelő jelez, akkor egy elektromos háromjáratú váltószelep átváltja a kazán visszatérőt a puffertartály középső csonkjáról az alsó csonkra, így a többlethő már csak akkor kerül tárolásra, ha a fűtésrendszer a beállított hőmérsékletet elérte.
Előnyei:
- Gyorsabb tartály felfűtés
- Hatékonyabb épület felfűtés, mivel a fűtésrendszerbe rövidebb idő alatt kerül megfelelő hőmérsékletű fűtővíz
- Emeli a fűtési rendszer komfortját
EUROSTER UNI2 hűtés-fűtés vezérlő
Magyar nyelvű menürendszerrel!
Az EUROSTER UNI2 egy széleskörűen alkalmazható multifunkcionális, mikroprocesszoros vezérlőegység, amely öt vezérlő tudását egyesíti.
A fűtésrendszer vezérlőben elhelyezésre került két különálló keverőszelep és hozzátartozó szivattyú vezérlés, amely szobatermosztát jellel is indítható, és külső hőmérsékletérzékelő alapján modulálható. Két különálló termosztát jel fogadására alkalmas, amely feszültségmentes. A keverőszelepeket heti programozás alapján is vezérelhetjük hűtésre-fűtésre.
Az EUROSTER UNI2 hűtés-fűtés vezérlő további funkció ellátására is szolgál: használati meleg víz (hmv) szivattyú indítására, amelynek a munka üzemmódja kiválasztható (elsődleges, vagy másodlagos). Ezeket az üzemmódokat heti programozás alapján is megadhatjuk. A fűtésrendszer vezérlő továbbá alkalmas cirkulációs szivattyú indítására, amelynek nagy előnye, hogy a szivattyú indítás két különálló üzemmódban indítható: hőmérséklet-figyelésre vagy időmeghatározásra. Mindezeket heti program alapján is.
+ automata vészkeringtetés
+ padlóhőmérséklet temperálás
A fűtésrendszer vezérlő további kazánok indítására is alkalmas (pl.: gázkazán). A beérkező szobatermosztát jelek alapján zár egy feszültségmentes kontaktust.
Az EUROSTER UNI2 hűtés-fűtés vezérlőben több biztonságot szolgáló beállítási lehetőség található. Túlforrásvédelem, túlhűlésvédelem, fagyvédelem, és a keverőszelepeknél egy vészleállító hőmérséklet, amely a rendszer védelmét szolgálja az esetleges meghibásodott keverő motorok esetén. A fűtésrendszer vezérlő a grafikus kijelzőnek köszönhetően pontos és széleskörű tájékoztatást ad a folyamatos működésről, ezzel megkönnyítve a készülék beállítását, ellenőrzését.
Az EUROSTER UNI2 hűtés-fűtés vezérlő alkalmazható puffertartályokhoz és kazánokhoz, mert rendelkezik túlfűtés-védelemmel (túlfűtéskor termosztát jel felülbírálás történik, és jelet kapcsol az „alarm” kimenetre egyéb eszközök indítása céljából).
Az EUROSTER UNI2 hűtés-fűtés vezérlő alkalmazható gázkazán, automata adagolású kazán indítására, és a vezérlőhöz kapcsolt gépészeti berendezések (szivattyúk, keverőszelepek) működtetésére, puffertartályból különböző hőmérsékletű egységek vezérlésére.
A fűtésrendszer vezérlőnek széleskörű a kompatibilitása. Könnyen telepíthető új, valamint már meglévő rendszerekbe is. A fűtésrendszer vezérlő alaptartozékai a jeladók, érzékelők. Az EUROSTER UNI2 vezérlő a grafikus kijelzőnek köszönhetően megkönnyíti a vezérlő beállítását, amely a jobb oldalon található forgatógomb segítségével történik.
A forgatógomb egyszeri megnyomásával és jobbra forgatásával választható ki a kívánt beállítási menü, amely a grafikus kijelzőn megjelenik. A gomb megnyomásával állíthatók a hőmérsékleti értékek (olyankor az aktuális menü látható). A beállított hőmérsékleti érték után a gomb még egyszeri megnyomásával menthető el a beállítás. A fűtésrendszer-vezérlőben két menü található: főmenü és szervizmenü. A szervizmenüben aktivált egységek a főképernyőn megjelenítésre kerülnek, és jelzik az aktuális működési állapotot.
Az EUROSTER UNI2 hűtés fűtés vezérlő 2 db három-, vagy négyutas keverőszelep kiszolgálására is szolgál. Minden keverőszelep mozgató motor típushoz alkalmazható, amely 230 V-os és önálló végállás kapcsolóval rendelkezik (három pontos). Az EUROSTER UNI2 fűtésrendszer vezérlő a keverőszelepet nem időalapon, hanem hőmérséklet dinamikai alapon vezéreli. Ez azt eredményezi, hogy a vezérlő a kevert körön beállított értéket és nyitási dinamikát követi. Előnye: mindig a hőmérsékletet figyeli és nem a szelep nyitási állapotát.
Mozgatási dinamika hőmérséklet és ellenőrzési idő függvényében:
A fűtésrendszer vezérlő által működtetett egységek:
1. Ekvitermikus (külső hőmérséklet) érzékelő 2. Termosztát (potenciál-független jelkimenet) 3. Szelepérzékelő 4. Szivattyú 5. Keverőszelep 6. Puffertartály, vagy kazánérzékelő 7. Termosztát 8. Szelepérzékelő 9. Szivattyú 10. Keverőszelep 11. Hmv szivattyú 12. Hmv érzékelő 13. Cirkulációs szivattyú 14. Cirkulációs érzékelő
Az EUROSTER UNI2 vezérlő összeszerelés módja: Az összeszerelést megfelelő villamossági szakképesítéssel rendelkező szakember végezheti el! Az érzékelőt a kazán legmelegebb pontjára, merülőhüvelyben, vagy az előremenő meleg víz kivezetésénél kell rögzíteni szorítópánttal és elszigetelni a külső hőmérsékleti tényezőktől (semmilyen folyadékba sem meríthető). A szivattyúk tápvezetékét a következő módon kell csatlakoztatni: kék és barna - 230V, zöld-sárga (védelmi) a testhez kell csatlakoztatni. PE- FÖLDELÉS (SÁRGA-ZÖLD) N- NULLA (KÉK)* L- FÁZIS (BARNA)* * Figyeljen a fázis helyes bekötésre! A vezérlőt Din 35mm-es sínre pattintva falon kívüli, vagy süllyesztett dobozban kell elhelyezni.
A kazánokat az aktuális szabványoknak megfelelő biztonsági hűtőhurokkal és egyéb biztonsági berendezésekkel szükséges felszerelni. A keverőszelep hőmérsékleti beállításánál figyelembe kell venni a gépészeti technológiának megfelelő hőmérsékletet! Túl magas hőmérséklet károsíthatja a rendszert. Nem szabad magasabb áramerősségű biztosítékot használni, mert az a vezérlő meghibásodásához vezethet.
Az EUROSTER UNI2 hűtés-fűtés vezérlőn a fűtésszezon előtt és közben ellenőrizni kell az elektromos vezetékek műszaki állapotát, a vezérlő rögzítését, esetleges szennyeződésektől le kell tisztítani. Az elektromos berendezések földelésének mérését el kell végeztetni.
Garanciaidő a vásárlástól számított 24 hónap. Az EUROSTER biztosítja a termék díjmentes cseréjét, amennyiben a hibát a gyártó okozta. A jótállás nem vonatkozik azokra a hibákra és károkra, melyek a termék szakszerűtlen beszerelése vagy használata folytán keletkeztek, mechanikus sérülésekre és olyan meghibásodásokra, melyeket villámlás, elektromos zárlat vagy túlterhelés okozott. A HŐMÉRSÉKLET-ÉRZÉKELŐT TILOS BÁRMILYEN FOLYADÉKBAN HASZNÁLNI! Ez az érzékelő meghibásodását és a jótállás elvesztését eredményezheti.
Beállítás |
Érték |
Egység |
|
Üzemmód |
Minimális |
Maximális |
|
1.Szelep 1-2 |
15 |
90 |
°C |
2. Szelep 1-2 vészleállítási hőm. |
45 |
100 |
°C |
3. Szelep 1-2 hiszterézis |
0 |
5 |
°C |
4. Szelep 1-2 sebesség |
1 |
64 |
|
6. Szelep 1-2 külső hőm. |
-20 |
10 |
°C |
7. Szelep 1-2 fagyvédelem |
0 |
5 |
°C |
8. Hmv |
40 |
80 |
°C |
9. Hmv hiszterézis |
2 |
15 |
°C |
10. Hmv túlmelegedés |
2 |
20 |
°C |
11. Hmv vészhőmérséklet |
75 |
100 |
°C |
12. Hmv fagyvédelem |
0 |
5 |
°C |
13. Cirkulációs szivattyú |
20 |
50 |
°C |
14. Cirkulációs szivattyú hiszt. |
2 |
15 |
°C |
15. Cirkulációs fagyvédelem |
0 |
5 |
°C |
16. Leállítási hőmérséklet |
10 |
40 |
°C |
17. Leállítási hiszterézis |
2 |
15 |
°C |
18. Túlmelegedés |
0 |
20 |
°C |
19. Túlforrás (puffer, kazán) |
60 |
120 |
°C |
20. Érzékelők kalibrálása |
-5 |
5 |
°C |
21. Heti programozás |
7 nap 24 órás lebontással |
||
Tápellátás |
230V, 50Hz |
||
Teljesítményfelvétel |
4W |
||
Keringető szivattyú kimeneti terhelése |
200W |
||
Keverőszelep |
100W |
||
Környezeti hőmérséklet |
0-65 °C |
||
Hőmérséklet-mérési tartomány |
0-110 °C |
||
Hőmérséklet-beállítási tartomány |
15-90 °C |
||
Szivattyúindulási küszöb |
10-40 °C |
||
Hiszterézis |
0-5 °C |
||
Hőmérséklet pontosság |
1 °C |
||
Védettség |
IP20 |
||
Kijelző |
LCD |
||
Vészindítási hőmérséklet |
60-120 °C |
Falon kívüli elosztódobozba szerelt.
EUROSTER UNI3 hűtés-fűtés vezérlő
Az EUROSTER UNI3 egy széleskörűen alkalmazható multifunkcionális, mikroprocesszoros hűtés fűtés vezérlő. A fűtésrendszer-vezérlőben három különálló keverőszelep- és hozzátartozó szivattyúvezérlés van, amely szobatermosztát jellel is indítható, és külső hőmérséklet érzékelő alapján modulálható. Három különálló termosztát jel fogadására alkalmas, amely feszültségmentes. A keverőszelepeket heti programozás alapján is vezérelhetjük hűtésre-fűtésre. A vezérlő utókapcsolt gázkazán automatikus indítására is alkalmazható.
+ automata vészkeringtetés
+ padlóhőmérséklet temperálás
A fűtésrendszer vezérlő további kazánok indítására is alkalmas (pl.: gázkazán). A beérkező szobatermosztát jelek alapján zár egy feszültségmentes kontaktust.
Az EUROSTER UNI3 hűtés-fűtés vezérlőben több biztonságot szolgáló beállítási lehetőség található. Túlforrásvédelem, túlhűlésvédelem, fagyvédelem, és a keverőszelepeknél egy vészleállító hőmérséklet, amely a rendszer védelmét szolgálja az esetleges meghibásodott keverő motorok esetén. A fűtésrendszer vezérlő a grafikus kijelzőnek köszönhetően pontos és széleskörű tájékoztatást ad a folyamatos működésről, ezzel megkönnyítve a készülék beállítását, ellenőrzését.
Az EUROSTER UNI3 hűtés-fűtés vezérlő alkalmazható puffertartályokhoz és kazánokhoz, mert rendelkezik túlfűtésvédelemmel (túlfűtéskor termosztát jel felülbírálás történik, és jelet kapcsol az „alarm” kimenetre egyéb eszközök indítása céljából).
A fűtésrendszer vezérlőnek széleskörű a kompatibilitása. Könnyen telepíthető új, valamint már meglévő rendszerekbe is. A fűtésrendszer vezérlő alaptartozékai a jeladók, érzékelők. Az EUROSTER UNI3 vezérlő a grafikus kijelzőnek köszönhetően megkönnyíti a vezérlő beállítását, amely a jobb oldalon található forgatógomb segítségével történik. A forgatógomb egyszeri megnyomásával és jobbra forgatásával választható ki a kívánt beállítási menü, amely a grafikus kijelzőn megjelenik. A gomb megnyomásával állíthatók a hőmérsékleti értékek (olyankor az aktuális menü látható). A beállított hőmérsékleti érték után a gomb még egyszeri megnyomásával menthető el a beállítás. A fűtésrendszer vezérlőben két menü található: főmenü és szervizmenü. A szervizmenüben aktivált egységek a főképernyőn megjelenítésre kerülnek, és jelzik az aktuális működési állapotot.
Az EUROSTER UNI3 hűtés-fűtés vezérlő 3 db három- vagy négyutas keverőszelep kiszolgálására is szolgál.
Minden keverőszelep mozgató motor típushoz alkalmazható, amely 230 V-os és önálló végállás kapcsolóval rendelkezik (hárompontos). Az EUROSTER UNI3 fűtésrendszer vezérlő a keverőszelepet nem időalapon, hanem hőmérséklet dinamikai alapon vezéreli. Ez azt eredményezi, hogy a vezérlő a kevert körön beállított értéket és nyitási dinamikát követi. Előnye: mindig a hőmérsékletet figyeli és nem a szelep nyitási állapotát.
Mozgatási dinamika hőmérséklet és ellenőrzési idő függvényében:
A telepítést, beállítást megfelelő villamossági szaktudással rendelkező szakember végezze el! Az érzékelőt a kazán legmelegebb pontjára, merülőhüvelyben, vagy az előremenő meleg víz kivezetésénél kell rögzíteni szorítópánttal és elszigetelni a külső hőmérsékleti tényezőktől (semmilyen folyadékba sem meríthető). A szivattyúk tápvezetékét a következő módon kell csatlakoztatni: kék és barna - 230V, zöld-sárga (védelmi) a testhez kell csatlakoztatni. PE- FÖLDELÉS (SÁRGA-ZÖLD) N- NULLA (KÉK)* L- FÁZIS (BARNA)* * Figyeljen a fázis helyes bekötésre! A vezérlőt Din 35mm-es sínre pattintva falon kívüli vagy süllyesztett dobozban kell elhelyezni.
A kazánokat az aktuális szabványoknak megfelelő biztonsági hűtőhurokkal és egyéb biztonsági berendezésekkel szükséges felszerelni. A keverőszelep hőmérsékleti beállításánál figyelembe kell venni a gépészeti technológiának megfelelő hőmérsékletet! Túl magas hőmérséklet károsíthatja a rendszert. Nem szabad magasabb áramerősségű biztosítékot használni, mert az a vezérlő meghibásodásához vezethet.
Az EUROSTER UNI3 hűtés-fűtés vezérlőn a fűtésszezon előtt és közben ellenőrizni kell az elektromos vezetékek műszaki állapotát, a vezérlő rögzítését, esetleges szennyeződésektől le kell tisztítani. Az elektromos berendezések földelésének mérését el kell végeztetni.
Garanciaidő a vásárlástól számított 24 hónap. Az EUROSTER biztosítja a termék díjmentes cseréjét, amennyiben a hibát a gyártó okozta. A jótállás nem vonatkozik azokra a hibákra és károkra, melyek a termék szakszerűtlen beszerelése vagy használata folytán keletkeztek, mechanikus sérülésekre és olyan meghibásodásokra, melyeket villámlás, elektromos zárlat vagy túlterhelés okozott. A HŐMÉRSÉKLET-ÉRZÉKELŐT TILOS BÁRMILYEN FOLYADÉKBAN HASZNÁLNI! Ez az érzékelő meghibásodását és a jótállás elvesztését eredményezheti.